Güncel

2 TEMMUZ | Çerkezoğlu, “Sivas’ın ateşi 25 yıldır hiç sönmedi”

DİSK Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu sosyal medya hesabından Sivas katliamının 25’inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çerkezoğlu, “Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü insanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı mümkün değil iken, bu yargı kararı ülkeyi yönetenler tarafından ‘hayırlı olsun’ denilerek karşılandı. Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü laikliğin ve demokrasinin üzerine yükselmiş bir cumhuriyeti bu topraklarda var etme borcumuz sürüyor” dedi.

H. Merkezi: Sivas katliamının 25’inci yılı dolayısıyla DİSK Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu bir mesaj yayımladı.

Çerkezoğlu’nun Twitter üzerinden yayımladığı mesaj şu şekilde;

“Bundan tam 25 yıl önce, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yaşanan katliamın acısı hala yüreklerimizde.

Halkoyunu ekibinin üyesi 12 yaşındaki Koray Kaya’dan 66 yaşındaki edebiyatçı Asım Bezirci’ye, Pir Sultan Şenlikleri için Sivas’ta buluşan 33 insan ve 2 otel çalışanı Madımak Oteli’nin ateşe verilmesiyle katledildi.

Ve Sivas’ın ateşi 25 yıldır hiç sönmedi.

Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü olayın gerçek yönlendiricileri yargı karşısına çıkarılmadı.

Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü Madımak’ın yakılmasına göz göre göre müdahale etmeyenler, ettirmeyenler yargı karşısına çıkarılmadı.

Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü faillerinin bir bölümü de “zaman aşımı” ile ceza almaktan kurtarıldı.

Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü insanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı mümkün değil iken, bu yargı kararı ülkeyi yönetenler tarafından “hayırlı olsun” denilerek karşılandı.

Sivas’ın ateşi sönmedi çünkü laikliğin ve demokrasinin üzerine yükselmiş bir cumhuriyeti bu topraklarda var etme borcumuz sürüyor.

Ölen canlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor, emeğin, barışın, laikliğin ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir ülke için mücadele kararlılığımızı ifade ediyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu