Emek

3. Havaalanı inşaatında çalışan 160 işçi serbest bırakıldı

3. Havalimanı inşaatında çalışan ve eylem başlattıkları için gece baskınıyla  gözaltına alınan işçilerden 160’ı serbest bırakıldı.

H. Merkezi: İstanbul 3’üncü Havalimanı’nda koşullarının iyileştirilmesi, iş cinayetlerinin son bulması için eylem başlatan 600’e yakın işçi gözaltına alınarak, Arnavutköy Jandarma Karakolu, İl Jandarma Komutanlığı ve Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülmüştü. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Devrimci Yapı İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) sosyal medya hesabından Arnavutköy İlçe Jandarma Komutanlığı’nda tutulan 160 işçinin akşam saatlerinde serbest bırakıldığını açıkladı. Gözaltında tutulan diğer işçilerin durumuna ilişkin ise herhangi bir bilgi edinilemedi.

Dev Yapı-İş’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “3. Havalimanında gözaltına alınan 537 işçi arkadaşımızdan Arnavutköy İlçe Jandarmada tutulan 160 işçi az önce serbest bırakıldı. Tüm gözaltılar bir an önce serbest bırakılsın. Zulüm yenilecek direniş kazanacak! Baskılar bizi yıldıramaz! #KöleDeğiliz.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu