Güncel

( Resim galerisi) “Milas Gölcük’ü Unutma-Unutturma”

İstanbul:” İş kazası değil, cinayet” sloganıyla her ayın ilk pazar günü Taksim-Galatasaray Meydanı’nda “iş cinayetlerinde” hayatını kaybedenlerin ailelerinin sürdürdüğü “Vicdan ve Adalet Nöbeti” bugün 20. kez yapıldı. Aileler bu nöbeti Milas gölcükte hayatını kaybeden 7 işçiye adadı.

Aileler Taksim Tramvay durağında saat 12.30’ da “Gaz ölçümü yapmadılar 50 TL’lik gaz maskesini esirgediler. Milas Gölcükte 7 işçi hayatını kaybetti” yazılı pankart arkasında bir araya geldi. Pankartın yanı sıra aileler ellerinde “Gölcükte gaz ölçümü yapmadılar”,”Gölcüğü unutma-unutturma”,”Esenyurt’u unutma”,”Kaza değil cinayet”,”Selim Erdemi unutma” yazılı dövizler taşıdı. Aileler yürüyüş boyunca, ” Kaza değil cinayet”,” Kader değil cinayet”,”Öfkeliyiz”, ”Çalışırken ölmek istemiyoruz” sloganlarını attı.

Galatasaray Lisesi önünde adalet arayan işçi aileleri adına bir basın açıklaması yapıldı. Tarifsiz acılar içerisindeyiz. Kaybettiğimiz canların yasını yaşarken, sorumluların yargılanmasına dair kaygılar taşıdığını belirten aileler ;” soruşturmayı yürüten makamlara ve bütün kamuoyuna” unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı tekrar tekrar hatırlatmak için bir araya geliyoruz.” dedi ve ardından devam etti;” aileler olarak bütün yargılama ve soruşturma süreçlerini hep birlikte takip edeceğiz. Tek istediğimiz adalet” dediler.

Ardından 2 Temmuz’da Van-Bayram Otel duruşmasını, 12 Temmuz’da Esenyurt duruşması yine yanı gün olan Ostim ve İvedik duruşması, Haziranda BEDAŞ- Erkan Keleş duruşmasını hatırlattıktan sonra aileler, yakınlarını kaybettiklerini ve ileride kimsenin canı yanmasın diye bu nöbeti tuttuklarını belirterek açıklamayı sonlandırdı.

Ardından her nöbette olduğu gibi bir gazeteci aileler ile röportaj yaparak eylem sonlandı.

 

[widgetkit id=226]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu