Güncel

Adli Tıp önünde Kalay için eylem

H. Merkezi: Hasta tutsak Abdullah Kalay için bugün Adli Tıp Kurumu ATK) önünde bir araya gelen DHF üyeleri, “Tecrit öldürüyor Adli Tıp onaylıyor! Hasta tutsaklar serbest bırakılsın! Abdullah Kalay’a özgürlük!” diyerek eylem gerçekleştirdiler.

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Kocaeli 2 No’lu F Tipi Hapishane’de tutulan hasta tutsak Abdullah Kalay için bugün (24 Eylül) Adli Tıp Kurumu önünde bir araya gelerek bir eylem düzenledi.

Adli Tıp Kurumu önünde “Tecrit öldürüyor Adli Tıp onaylıyor! Hasta tutsaklar serbest bırakılsın! Abdullah Kalay’a özgürlük!” pankartını açan DHF’liler “Abdullah Kalay’a özgürlük”, “Hasta tutsaklar serbest bırakılsın”, “İçerde dışarıda hücreleri parçala”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganlarını attılar.

DHF adına bir açıklama yapan eylemciler Abdullah Kalay’ın devletin tüm kurumlarıyla işbirliği içerisinde nasıl öldürülmek istendiğini anlattılar.

Ağır hastalığından dolayı infazının durdurulmaması, tedavinin dışarıda sürdürülmemesi için devletin infaz kurumlarından biri gibi çalışan Adli Tıp Kurumu’nun hasta tutsaklara karşı ideolojik yaklaştığı ve ölümlerini onaylandığı belirtilerek “Abdullah Kalay şuan ölümle burun buruna. Her an ölüm haberini alabiliriz. Abdullah Kalay gibi yüzlerce tutsak ölümle burun buruna yaşıyor. Buna dur diyelim” sözleriyle Adli Tıp Kurumu teşhir edildi. Çevredeki halkın da alkışlarla destek verdiği eylem sloganlarla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu