GüncelManşet

Ahmet Atakan: Direniş bir şehit daha verdi

Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Medeni Yıldırım, Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın ardından, Antakya’dan bir şehit haberi daha geldi.

Antakya’da gerçekleştirilen eyleme saldıran polis, bir kez daha gencecik bir yaşamı soldurdu. 22 yaşındaki Ahmet Atakan, yakın mesafeden atılan gaz bombasının fişeğiyle başından yaralanan Atakan yaşamını yitirdi.

Yaralanmasının ardından Atakan, Antakya Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Antakya halkı da onu yalnız bırakmayarak hastane önüne geldi. Bu sahiplenişi dahi hazmedemeyen eli kanlı çevik kuvvet polisleri, hastaneye girmeye çalıştı. Bu esnada arbede yaşanırken, hastane önünde bekleyen halka da saldırdı. Bu saldırıda yaralananlardan iki kişinin de durumunun ciddi olduğu öğrenildi.ahmet_atakan

Bu arada Ankara’da Tuzluçayır’da başına plastik mermi isabet eden ve hastaneye bilinci kapalı bir şekilde götürülen Halkevi üyesi Birol isimli direnişçinin durumunun iyiye gittiği öğrenildi. 

Ahmet Atakan’ın şehit düştüğü haberi yayıldıktan  sonra halk hastane önüne akın ederken, polis bir kez daha kitleye biber gazı ile saldırdı. Biber gazından hastanede kalan hastalar da etkilendi. Saldırının ardından halk, Armutlu’ya, Ahmet’in vurulduğu yere doğru yola çıktı. Hastaneden Armutlu’ya gidenler, Ahmet’in vurulduğu yerde sabaha kadar bekleyeceklerini söylüyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu