Dünya

Almanya Dışişleri Bakanı`na sürpriz Protesto

Emperyalistlerin bugün yürüttüğü Suriye politikası artık hedeflenen amacına yaklaşırken

Alman burjuvazisi de buna sessiz kalmıyor ve desteklerini açıkça belirtiyor.

Bu bağlamda Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle 31.08.2013 tarihinde yaptığı açıklama ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry`nin açıklamalarını desteklediğini ve kesinlikle bir müdahalenin

olması gerektiğini belirtti, Westerwelle; ” Suriye halkı yalnız değildir, bunların hesabını soracağız” gibi söylemlerde bulunurken, eylül`de gerçekleşecek olan genel secimler vesilesiyle şehir şehir geziyor.

Bu vesileyle 07.09.2013 tarihinde Duisburg şehir merkezinde seçim mitingi düzenleyen, ayni zamanda Dışişleri Bakanı Westerwelle`nin partisi olan FDP( Liberal Parti) `nin mitingi YDG`liler tarafından protesto edildi.

Mitingin içine girerek “Suriye’deki savaşa hayır “, Alman silahları ve Alman sermayesi tüm dünyada katlediyor vb. Sloganları atarak mitingi bölen YDG`lilerin bu eylemi halkın bir kısmı tarafından olumlu karşılandı. Eyleme sessiz kalamayan FDP temsilcisi Lindner`de bir YDG`li yi kürsüye davet etti. Lindner`in beklentisinin aksine bir konuşma yapan YDG`li konuşmasında Westerwelle’yi ve Alman burjuvazisini teşhir etti. Ancak YDG`li Lindner tarafından bölünerek kürsüden indirildi. AGIF ( Avrupa Göçmen İşçiler Federasyonu)’na bağlı Young Struggle tarafından da desteklenen bu eylem amacına ulaştığından dolayı yarim saat sonra sona erdi.

Miting`in ardından MLPD ( Marksist Leninist Parti Almanya) seçimlere ilişkin bir miting gerçekleştirdi. YDG, ATIK gibi örgütlerin de seçimde desteklediği MLPD`nin mitinginde Enternasyonal dayanışmayı vurgulayan YDG`liler mitingde bir konuşma yaptı. YDG`liler Gezi Ayaklanmasında polisin tavrını kınayan bir açıklama yaptı, ayrıca Şakran Kadın Kapalı Cezaevinde cinsel tacize uğrayan Elif Kaya ile ilgili bilgilendirme de bulundular.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu