Güncel

Amed Kitap Fuarı 4. gününde!

Amed: Büyükşehir Belediyesi’nin “özgürlük” temasıyla düzenlediği 2. Kitap Fuarı, 4. gününe girdi. 72 yayınevinin katılacağı fuar kapsamında, panel, seminer, söyleşi, şiir dinletisi, sergiler gerçekleşirken, şair ve yazarlar imza günlerinde okuyucularıyla buluşuyor.

Amed Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Kitap Fuarı’nın ikincisi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleştiriliyor. Çeşitli gerekçelerle Amed’te fuar düzenlemeyen TÜYAP’a da gerek kalınmadığının farkına varıldığı organisazyonda konuşan Gültan Kışanak “Geçen yıl ki deneyimimizde gördük ki aslında biz bu işi daha iyi yapabiliriz. Kentteki hem yazın dünyası hem de toplumsal dinamikler kendi imkanlarıyla fuar yapma koşullarına sahip” dedi.

Fuarı provokasyon girişimleri

Kitap fuarını ilk günden itibaren provoke etmeye çalışan savcı ve polis hem kitap severler hem de yayıncılar üzerinde açık bir şekilde baskı kurmaya çalışıyor. Kitap fuarına ilginin geçen yıla göre oldukça yoğun olmasını sabote etmeye çalışan polis insanların fuara gelmelerini önlemek için tehditkar girişimlerde bulunuyor. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu