Güncel

“Amerikanvari bir operasyon!”

H. Merkezi: Dersim’de yapılan son operasyonda tutuklanan Partizan okuru Gazel Gür, gözaltı sabahı yaşanılan polis terörünü anlatarak “Sistem kendine muhalif gördüğü her kesime karşı öfkesini kusmaya devam ediyor” dedi.

31 Temmuz sabahı evlere ve Umut Yayımcılık irtibat bürosuna yönelik baskınlarda gözaltına alınarak tutuklanan ve Malatya E Tipi Hapishane’ye gönderilen Partizan okuru Gazel Gür gazetemize bir mektup yollayarak, gözaltına alınışı ve tutuklanışını anlattı.

 

“Amerikanvari bir operasyon!”

Pertek’in köyünde sabah saat 05.00 civarında kaldığı evin basıldığını söyleyen Gür, “Köyde tamamen olağanüstü hal ilan edilmiş gibiydi. Korucular, özel harekat timleri, jandarmalar tüm köyü ablukaya almıştı” diyerek ortamın nasıl terörize edildiğini anlattı.

Uzun namlularla evin içine girildiği ve silahların kendilerine doğrultulduğunu söyleyen Gür, “İlçe merkezine götürülüşümüz ve oradan da Amerikan filmlerini aratmayacak şekilde helikopterlerle Dersim Merkez’e getirilişimiz bizim için ayrı bir deneyim oldu!” dedi.

 

“Sistem öfkesini kusuyor”

Malatya’ya götürüldüklerinde karar önceden verilmiş olmasına karşın “formalite icabı” mahkemeye çıkarıldıklarını ve buna şaşırmadığını belirten Gür, “Sistem öğrencilere, devrimcilere, demokratlara, yurtseverlere, sosyalistlere kısacası kendine ‘muhalif’ gördüğü her kesime karşı öfkesini kusmaya devam ediyor” diyerek tepki gösterdi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu