Güncel

Amine Demirtaş için afişler asıldı

H. Merkezi: Êlih’te (Batman) ağabeyi tarafından katledilen Amine Demirtaş için afişler asıldı. 2 Ağustos’ta ağabeyi tarafından, cep telefonu kullandığı gerekçesiyle öldürülen Amine Demirtaş için Batman Belediyesi Kadın Meclisi kente, Amine’nin fotoğrafının bulunduğu “Beni unutturmayınız” yazılı afişler astı.

Batman Belediyesi Kadın Meclisi öncülüğündeki kurumlar, Amine’nin katledilmesini kınamak ve yeni kadın katliamlarına karşı ses çıkarmak için bir araya geldi. 17 yaşındaki Amine Demirtaş’ın, 2 Ağustos’ta cep telefonu kullandığı gerekçesiyle ağabeyi tarafından işkence edilerek öldürülmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Son 6 ayda 7 cinayet işlendi

Kadın Meclisi adına açıklama yapan Berivan Acar, birçok kişinin medya aracılığıyla öğrendiği, kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, intiharlar ve intihar süsü verilmiş cinayetlerin gün geçtikçe tırmandığını belirtti. Kentte birkaç gün önce Amine Demirtaş’ın, “ailesinden habersiz telefon kullandığı” bahanesiyle babasının azmettirmesi sonucu ağabeyi tarafından elektrik verilerek, dövülerek hunharca katledildiğini anlatan Acar, Amine ile beraber Êlih’te son 6 ayda 7 cinayet işlendiğini ifade etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu