Güncel

AnarchyCr3w’den Hasan Ferit için eylem

H. Merkezi: Gülsuyu’nda çete-polis işbirliğinde katledilen Hasan Ferit Gedik’in cenazesine yönelik doktor-polis saygısızlığına karşı hacker grubu AnarchyCr3w hack eylemi yaptı.

İstanbul-Gülsuyu’nda 29 Eylül akşamı çeteleri protesto ederken uzun namlulu silahlarla katledilen Halk Cephesi üyesi 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik Kartal Araştırma ve Eğitim Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Burada Gedik’in cenazesi üzerindeki delilleri yok etmek isteyen sivil polislerin kumpası Gedik’in arkadaşları ve ailesi tarafından fark edilince istediklerini elde edemediler. Daha sonra ortaya çıkan ayrıntılarda hastane başhekimi ve bazı doktorların da bu organizasyon içinde yer aldığı öğrenildi.

 

“Mahallemizi çetelere karşı koruyalım”

Maoist Kürt Hacker Grubu AnarchyCr3w, Gedik’in cenazesine bu saygısızlığı yapan başhekim ve söz konusu doktorların Sağlık-Sen üyesi olmasının açığa çıkmasının ardından, bu devlet güdümlü sendikanın http: //sagliksen.org.tr/ şeklindeki internet sitesini erişime kapattı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AnarchyCr3w, “Tüm yoldaşları örgütlülük vurgusuyla mahallelerine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Polis çeteleri değil, çetelerin katlettiği yoldaşın ailesini gözaltına alıyor; doktoru-avukatı buna ön ayak oluyor, baskılar sistematik olarak daha da artıyor. Bu bağlamda gençlerimizi YDG ve Partizan’la mahallelerini çetelere karsı kollamaya korumaya davet ediyoruz” dedi.

Bir süre erişime kapalı kalan site, ancak sabah saatlerinde erişime açılabildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu