Gençlik

Ankara ve Adana’da çok sayıda eve baskın; 22 gözaltı

Ankara ve Adana’da bugün sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi. 22 kişi gözaltına alırken, gözaltıların gerekçesi henüz öğrenilemedi.

H. Merkezi: Ankara ve Adana’da bugün sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi. Çok sayıda kişi de gözaltına alınırken, gözaltıların gerekçesi henüz öğrenilemedi.

Ankara

HDP Gençlik Meclisi’nin, Ahmed Arif Parkı’nda yüzlerce kişinin katılımıyla dün düzenlediği şölenin ardından bugün sabah saatlerinde HDP Gençlik Meclisi üyelerinin evine polis baskın düzenledi.

Şölende HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın TRT’de yayınlanacak konuşmasının gösterimi planlanıyordu. Gösterim polis tarafından yasaklandı. Kitle ise yasağa tepki olarak akıllı telefonlarından Demirtaş’ın gösterimini yaptı.

Düzenlenen etkinliğin ardından bu sabah saatlerinde HDP Gençlik Meclisi üyelerinin evlerine baskın düzenlendi. Baskında gözaltına alınanların bazılarının isimleri şöyle: Ümit Tamur, Caner Aynas, Enes Dağ, Ahmet Hasan Çiftçi, Yahya Dağ, soyadı öğrenilemeyen Melih.

Adana

Adana’da ise HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla düzenlenecek olan HDP mitingi öncesi bugün sabah saatlerinde birçok eve polis baskını düzenlendi.

Baskınlarda evlerin aranmasının ardından 17 kişinin polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

HDP’lilerin de aralarında bulunduğu 17 kişinin “Örgüt adına faaliyet yürütmek” iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. Sağlık kontrolünden geçirilen 17 kişi Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu