Güncel

Ankara’da gazete çalışması

Ankara: Özgür Gelecek gazetesinin haftalık çıkmaya başlamasıyla biz de gazetemizin tanıtımı ve dağıtımıyla ilgili çalışmalara başladık.

 

28 Eylül

Yüksel Caddesi’ne açtığımız stantta gazetemizin son sayısının, Partizan dergisi ve Umut Yayımcılık kitaplarının dağıtımını yaptık. Toplu şekilde çıktığımız dağıtımda gazetemizi ve devrimci basının önemini anlattık.

Dağıtım sırasında çektiğimiz ajitasyonlarda muhabirlerimizin tutuklandığını, okurlarımızın tehdit edildiğini ama Özgür Gelecek’in tüm saldırılara karşın gerçekleri yazmaya devam ettiği belirtilerek, devrimci basına sahip çıkma çağrısı yapıldı. Ayrıca gazetenin yeni sayısından belli kısımlar da ajitasyon olarak okundu.

 

29 Eylül

Mamak Şahintepe Mahallesi’nden başlayıp Tuzluçayır Meydanı’na kadar afişlerimizi yaparak gazetemizin tanıtımını yaptık. Ardından da Tuzluçayır meydanına standımızı açarak gazetemizi Tuzluçayır halkına ulaştırdık.

Cami-cemevi projesinin teşhirinin ve devrimci basının öneminden bahsettiğimiz ajitasyonların yanında, Tuzluçayır halkıyla sohbet etme imkânı bulduk.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu