Gençlik

Ankara’da Suruç anmasına polis saldırdı

Suruç’un 3’üncü yıl anması için Sakarya Caddesi’nde bir araya gelen Gençlik Örgütlerine polis saldırdı. 18 kişi gözaltına alındı, hastaneye sevk edilen gençler, sağlık kontrolünün ardından serbest bırakıldı.

Ankara: Aralarında YDG’nin de bulunduğu Gençlik Örgütleri, Suruç Katliamı’nın 3’üncü yıl dönümde düzenlemek istediği yürüyüşe polis saldırdı.

Polis ablukasında olan caddede “Suruç için adalet herkes için adalet” pankartı açan gençler, Suruç katliamında hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını taşıdı.

HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu’nun da katıldığı anmaya toplanma anında saldırdı.

Polisin saldırısı sonucu 10 kişi gözaltına alınırken, ara sokaklarda polis gözaltı yapmaya devam etti. Meşrutiyet Caddesi’nde yapılan gözaltı ve katliamı teşhir etmek için biraya gelen Gençlik Örgütlerine tekrar polis saldırdı. Burada da işkence yaparak 8 kişiyi daha gözaltına alındı. Gençlik örgütleri buradan Olgunlar Caddesi’ne giderek, ajitasyonlarla polis saldırısını teşhir etti.

Gözaltına alınanların Gazi Mustafa Kemal hastanesine götürülmesinin ardından, yapılan sağlık kontrolü ile gençler serbest bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu