GüncelManşet

Antakya’da Gezi operasyonu başladı! 25 gözaltı var!

Mersin: Yaklaşık iki aydır süren eylemlerin ardından Antakya’da çok sayıda eve baskın düzenlendi, 11 kişi evleri basılarak gözaltına alındı.

Antakya’da polis, bugün saat 05.00 sıralarında çok sayıda eve baskın düzenlendi. Evlerde yapılan aramalarda, dergi, kitap, cep telefonu ve hard disklere el konulurken, ESP, SODAP, TÖPG, Halkevi ve AKADER üyeleri de gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şöyle: “ESP üyeleri Ozan Uğur Taş ve Yiğitgöl, SODAP üyesi Umut Anıl Işık, Halkevi üyesi Cihan Çiçek, Kaldıraç okurları Hakan Güngör ile Ali Şahin Çayırcı, TÖPG’den Sevinç Dok, Mithatcan Türekten, ÖGD üyesi Devran Çağlar ve Mahmut Durkal.”

Adana’da TÖPG üyesi Kayahan Nar’ın evi basıldı ancak evde bulunamayın Nar gözaltına alınmadı.

Gözaltına alınanlar arasında Hatay’da katıldığı Gezi Parkı protesto eylemi sırasında polisin attığı gaz fişeği kapsülünün isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert ile Eskişehir’deki protestolarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz da bulunuyor.

Direniş Parkı’nda çadırlar kaldırıldı!

Sevgi Direniş Parkı’ndaki çadırlar da polis tarafından kaldırıldı. Polis, bu sırada gaz bombası kullandı.

Direnişte yitirilenler anısına dikilen çınarların bir kısmı yerinden söküldü, Abdullah Cömert müzesi dağıtıldı. Polis, Cömert’e ait kıyafetlere, diğer aksesuarlara ve Cömert için açık tutulan anı defterine el koydu.

Parka dönük polis saldırısında gözaltına alınanların isimleri ise şöyle: ” Özge Sapmaz, Ümit Yoğun, Sezai Bulgurcu, İbrahim Kocak ve Ali Sözbilir; Edip Alparslan, Mustafa Alparslan, Eser Askeri, Mehmet Yüce, Yılmaz Gün, Sait Güneri, Soner Akçam, Fırat Mişli, Yücel Aslan, Serdar Hasırcı.”

Park ile kentin çeşitli yerlerinde polis ve askerlerin ablukası sürüyor. ESP Antakya il binası da polis tarafından kuşatılmış durumda.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu