Kadın

Antalya’da tutsak kadınlara dayanışma kartları gönderildi

Antalya’da kadınlar, Türkiye’nin farklı hapishanelerinde tutsak olan kadınlara dayanışma kartları gönderdi.

H.Merkezi: Antalya Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türkiye’nin farklı cezaevlerinde kalan kadınlara dayanışma kartı gönderdi. Antalya Güllük Postanesi önünde bir araya gelen kadınlar, kart gönderim öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, “Ezilmişliğe, sömürüye, ayrımcılığa karşı tüm insanlığın onuru için mücadele ederlerken hapse atılan, insanlık dışı koşullarda tutulan, hasta kadın tutsaklar başta olmak üzere, tüm kadın tutsakların serbest bırakılmasını istiyoruz. Her yıl olduğu gibi, bu 25 Kasım’da da ‘vardık, varız, var olacağız’ demek için sokakta olacağız. Biz kadınlar yan yana, kol kola şiddete, tacize, tecavüze, yoksullaşmaya hayır demek için yapacağımız etkinliklere tüm kadınları davet ediyoruz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından kadınlar, postaneye geçip kadınlara dayanışma kartı gönderdi. Daha sonra kadınlar, 25 Kasım’da yapacakları eyleme ilişkin bildiri dağıttı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu