Dünya

ATİK: “ABD Emperyalizmi Ortadoğu’yu Bir Kez Daha Kan Gölüne Çevirdi!”

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) bir açıklama yayınlayarak Siyonist İsrail ile ABD emperyalizminin işgal ve katliamı protesto edilerek, Filistin halkının yanında olacağı dile getirildi.

H.Merkezi: Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) bir açıklama yayınlayarak Siyonist İsrail ile ABD emperyalizminin işgal ve katliamı protesto edilerek, Filistin halkının yanında olacağı dile getirildi.

Açıklamada, “Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdığı büyükelçiliğinin 14 Mayıs Pazartesi günü açılışını yapan ABD’yi ve İsrail’i protesto etmek için Filistin halkı, Ramallah’tan Kalandia’daki güvenlik bölgesine doğru yürümeye başlayınca, İsrail Ordusu’nun müdahalesiyle karşılaştılar. Müdahelede İsrail; keskin nişancılar, gerçek mermi ve İnsansız Hava Araçları kullanarak bir katliam gerçekleştirdi. Katliamda aralarında 16 yaşından küçük çocukların da olduğu 60 civarında Filistinli yaşamını yitirirken, binlercesi yaralandı. Yaralıların içinde gerçek mermiyle yaralanmış onlarca ağır yaralının da olması, ölümlerin artma riskini büyütmektedir” denildi.

ATİK, “ABD Başkanı Donald Trump’un ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararını açıkladığı 30 Mart’tan bu yana, Filistin halkı Gazze’de protesto eylemleri düzenliyorlar. 30 Mart – 14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen eylemlerde yaşamını yitirenlerin sayısı 100’e ulaşmış durumdadır… “ şeklindeki sözlerine yer verdi.

“Filistin Halkı Yalnız Değildir”

ATİK Açıklaması şu şekilde sona erdi, “ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ni güçlendirmek, bölgenin efendisi görünümünü tescillemek için uluslararası hukuku da ihlal ederek attığı son adım, bir kez daha Filistin halkının haklı direnişi ile karşılanmıştır. Bu nedenle İsrail Siyonizm’inin gerçekleştirdiği bu son katliamın da esas suçlusu ABD’dir. ATİK olarak; Filistin halkına yönelik bu katliamı öfkeyle lanetlerken Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz…

Tarihsel tecrübelerden biliyoruz ki; İsrail Siyonizm’ine ve emperyalistlerin tüm baskı ve katliamlarına rağmen, İsrail ve Filistin halkı, emperyalistlerin teslim alma politikalarına boyun eğmeden, barış içinde, bir arada onurluca yaşamanın yolunu, kendi özgürlük mücadeleleri içinde mutlaka bulacaktırlar…

Yaşasın Filistinlilerin Kendi Kaderini Tayin Hakkı!

Filistin Direnişi Kazanacaktır!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu