Dünya

Atina’da Turgut Kaya’ya özgürlük kampanyası

Atina’da dün ve bugün “Turgut Kaya’ya Özgürlük” kampanyası kapsamında, stantlar açıldı, bildiriler dağıtıldı, imzalar toplandı ve pankart asma eylemi gerçekleştirildi.

Atina: Yunanistan’da tutsak bulunan ve İnterpol araması gerekçesiyle Yüksek Mahkeme tarafından hakkında Türkiye’ye iade kararı verilen Türkiyeli devrimci Turgut Kaya’nın iadesinin durdurulması ve serbest bırakılması için, “Turgut Kaya’ya Özgürlük” yazılı Partizan imzalı stickerlar Monastraki, Sintagma, Stadiou, Omonya cadde ve meydanlarına asıldı. Bugün ayrıca Exarchia’da stand açılarak, gün boyu bildiri dağıtımı yapıldı ve Kaya’nın serbest bırakılması talepli imza toplandı.

Atina’da stant çalışması, pankart asma eylemi

Dün Atina Politeknik üniversitesinin bulunduğu sokağa İngilizce ve Yunanca “Turgut Kaya’nın iadesi durdurulsun” ve “Turgut Kaya serbest bırakılsın” yazılı pankart asıldı.

Ayrıca gün boyunca Turgut Kaya’ya özgürlük kampanyası Atina Exarcheia ve Syntagma meydanlarında yapılan stant çalışması ile devam etti.

Dün ayrıca, “Turgut Kaya’ya Özgürlük” kampanyası dahilinde Atina’da Exarchia ve Akademis Caddesi boyunca afişleme ve yazılama çalışmaları yapıldı. Turgut Kaya’ya özgürlük isteyen sloganların dışında kapitalizm karşıtı yazılamalar da yapıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu