Dünya

ATİK Genel Konseyi 7. toplantısını gerçekleştirdi

Almanya: 23. Dönem ATİK Genel Konseyi 3-4 Eylül tarihlerinde Konsey ve Denetim Kurulu üyelerinin tam bileşimiyle 7. toplantısını Almanya’da gerçekleştirdi.

Emperyalist saldırganlığın kıskacındaki Ortadoğu’da, Türkiye’de ve Kürdistan coğrafyasında önemli gelişmelerin, çatışmaların ve mücadelelerin yaşandığı, Avrupa’da ırkçılığın yükseldiği, hak gasplarının arttığı, baskı yasaları ile demokratik devrimci kurumların üye ve yöneticilerine yönelik tutuklamaların devam ettiği ve sürdürüldüğü bir süreçte toplanan ATİK Genel Konseyi, 7. toplantısında görevlerini tartışarak önemli kararlar aldı. Konsey, toplantısında, iki toplantı arasında yapılan çalışmalar ve geçmiş faaliyetler değerlendirdi, gelecek dönemin faaliyetleri planlandı.

 

“Gelecek dönem çalışmaları planlandı”

ATİK Konseyi tarafından yapılan açıklamada “30. mücadele yılımızda ATİK olarak tarihsel sorumluluğumuzun bilinciyle devrimci görevlerimize sarılarak, çalışmalarımızı yükseltelim anlayışı çerçevesinde, faaliyetlerine ve eksikliklerine eleştirel yaklaşan, hatalarını kavrayarak özeleştirel yaklaşımla aşmaya çalışan, sürecin konfederasyonumuza yüklediği görevleri tartışarak, hedefler koyarak, gelecek dönemin çalışmalarını planlayarak, başarılı ve verimli bir toplantı gerçekleştirildi” denildi.

ATİK’e bağlı federasyonların, gençlik ve kadın çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda;
19 Kasım’da Frankfurt’ta yapılacak YDG Gençlik Kültür ve Sanat Festivali’nin hazırlıkları, 25. mücadele yılında Yeni Kadın Konferansı’nın çalışmaları, 40. mücadele yılında ATİF etkinlikleri, tiyatro turnesi, Yılmaz Güney’i anma geceleri, sürece dair kamuoyuna yönelik paneller, devrimci tutsakları sahiplenme faaliyetleri, demokratik güç birliği çalışmaları gündemleri yanında, Mücadele dergisi yayın kurulu toplantısı hazırlıkları planlandı. ATİK Haber Merkezi (AHM) çalışmaları değerlendirildi ve 5-6 Kasım’da Merkezi Denetim toplantısı yapılması kararı alınarak iş bölümleri ve görevlendirmeler yapıldı.

ATİK Konseyi, 24. Kongresini 1-2 Nisan 2017 tarihlerinde yapmayı kararlaştırdığını duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu