GüncelManşet

Avcılar Belediyesi işçileri ile dayanışma

Avcılar Belediyesinden atılan taşeron temizlik işçilerin direnişin 104. gününde umutla, kararlılıkla, öğrenerek, öğreterek devam ediyor.

Avcılar Belediyesinde çalışan temizlik işçileri insanca çalışma koşulları ve sendikalı çalışma istedikleri için CHP’li Avcılar Belediyesi tarafından taşeron firma Tomurcuk ile kol kola girerek işçileri işten attı. Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şubede örgütlenen işçiler bilindiği üzere birçok sosyal haktan yoksun olarak çalışmakta iken sorunlarını sendikada örgütlenerek çözmek istedikleri için Avcılar Belediyesi ve taşeron firma Tomurcuk un birçok saldırılarına maruz kaldılar.

Akabinde işten atılan işçiler Avcılar Belediyesi karşısında hakları ve kendilerine uygulanan mobbinge karşı çadır kurarak direnişe geçtiler. Avcılar Belediyesi ve Tomurcuk isimli taşeron firma işçileri işten atmanın yetmemiş olduğunu düşünmüş olmalı ki emek düşmanlığına bir de iftira, yalan propaganda ile gerçekleri kamufle etmeye çalışmış, atmak yetmez, birde kirletmek gerekir anlayışı ile işçilere karşı emek düşmanı tavırlarını ikiye katlamışlardır.

Direnişin Avcılar bölgesindeki sınıf dostlarının oluşturduğu ve içinde Devrimci Demokratik Sendikal Birlik (DDSB), Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik’inde (YDG) olduğu Direnişle Dayanışma Platformu kuruldu. Platformun işlevi CHP’li Avcılar Belediyesi ve Taşeron Firma Tomurcuk’un saldırılarını püskürtmek direniş aleyhinde yaydıkları, yalan, iftira dolu haberleri başta Avcılar halkı olmak üzere emekçi halklara teşhir etmek ve direnişi zaferle sonuçlandırmak için sınıf dayanışmasının sorumluluklarını yerine getirmek, direnişi kamuoyuna duyurmaktı.

Bu amaç doğrultusunda birçok eylemselik gerçekleştiren Direnişle Dayanışma Platformu bugün yani direnişin 104. gününde Avcılar Yeşilkent Mahallesinde başta direnişteki işçiler olmak üzere DDSB, DERİTEKS, Partizan ve YDG’nin de olduğu yaklaşık 30 kişilik ekiple “YALANLAR VE GERÇEKLER” bildirisinin dağıtımı yapıldı. DDSB ve PARTİZAN  hem yoğun katılımı ile hem de yaptığı sesli ajitasyonlarla Yeşilkent halkının dikkatini çekerek, mahalle halkıyla bire bir sohbetler yaparak hem direniş anlatıldı hem de emekçilere yönelik saldırılar için örgütlenmek gerektiği vurgusuyla direnişe destek vermeye Avcılar Belediyesi ve Taşeron firma Tomurcuktan hesap sormaya çağırdı.

“Bir Ö-G Okuru”

{gallery}Avcilarbelediye{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu