GüncelManşet

Avcılar işçileri CHP il binasına yürüyecek

H. Merkezi: Avcılar Çöp ve Fen İşleri işçileri sorunların kaynağına, CHP il binasına yürüyor.

Belediye-İş 2 No’lu Şubesi’ne üye oldukları için işten atılan, aylardır baskı gören ve 119 gündür direnişte olan işçiler, 31 Ağustos Çarşamba (bugün) saat 12.00’de Taksim İstiklal Caddesi Tünel çıkışından, Beyoğlu’ndaki CHP İl binasına yürüyüş ve 1 saatlik otuma eylemi gerçekleştireceklerini duyurdu.

İşçiler direnişlerinden vazgeçmeyecek
Avcılar Belediyesi’nde taşerona bağlı olarak çalışan ve sendikalı oldukları için işten atılarak tam 119 gündür iradeli bir direniş gösteren temizlik işçileri, direniş için oluşturulan Avcılar işçiileriyle Dayanışma Platformu ile birlikte ortak bir duyuru yaparak, bugün saat 12.00’de Taksim Tünel’de toplanarak Beyoğlu’nda bulunan CHP İl Binası’na yürüyeceklerini ve 1 saatlik oturma eylemi yapacaklarını bildirdi.

Direnişteki işçiler Dayanışma Platformu ile birlikte örgütledikleri, CHP İl Binası’na yapılacak yürüyüşe başta tüm işçi ve emekçiler olmak üzere, devrimci, demokrat, yurtsever, sınıf dostlarını ve ilerici kesimleri desteğe çağırdıklarını duyurdu.

 

İşçi düşmanı Avcılar Belediyesi kıyıma devam ediyor
3 gündür işçilere eziyet eden CHP’li Avcılar Belediyesi ve yandaşı taşeron firma Tomurcuk Temizlik, önce işçilerin talebini kabul ettiklerini daha sonra bir saat geçmeden 10 işçiyi keyfi uygulamayla işten çıkarttıklarını açıklamıştı. Bunun üzerine işçilerin direnişe geçmesiyle tekrar işe aldıklarını açıklayan işçi düşmanı belediye, işçiler iş başı yaptıktan 3 saat sonra ise net olmamakla birlikte 50 civarında işçiyi işten çıkarttıklarını açıkladı. Bu oyunların sendikal örgütlülüğü dağıtmak amaçlı yapıldığının farkında olan işçiler ise direnişlerini büyütme kararı aldı.

 

Bu saldırılar taşeron işçiler özelinden tüm işçi sınıfına yapılıyor

Direnişlerini büyüteceklerini ve asla vazgeçmeyeceklerini belirten işçiler, bu kıyımın temizlik işçilerinin ücretlerinin, insanlık dışı çalışma koşullarının düzeltilmesini istedikleri ve sendikal haklarını savundukları için başladığını, bu saldırıların topyekün tüm taşeron işçilerinin hak arama ve örgütlenme mücadelelerine karşı yapıldığını belirten Avcılar Belediyesi işçileri direnişlerine ara vermeden devam edeceklerini belirtti.


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu