Emek

Avcılar işçisi “Dün arkadaşımızın başına gelen bugün bizim başımıza gelebilir”

İstanbul: Avcılar Belediyesi’nde bugün iş başı yapmak üzere Belediyeye bağlı fen işleri müdürlüğüne girdikleri sırada işten atıldıklarını öğrenen işçilere vardiya arkadaşları destek verdi.

İşten atılmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Abdülhakim isimli temizlik işçisi direnişlerini süreceklerini belirterek “Ölmek var, dönmek yok” dedi. Temizlik işçisi 120 gündür Avcılar Belediyesi önünde grev yapan işçilerin sendikaya üye olduktan sonra işten atıldığını hatırlatarak “Dün arkadaşlarımız işten atıldı, bugün bizim de başımıza gelebilir” şeklinde konuştu.

İşten atılanların belediye tarafından liste yapılarak işine son verildiğini belirten işçi “Haklarımızı alana ve bugün de dahil işten atılan arkadaşlarımız işe alınana kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 

“Lavaboya girişlerimize dahi izin verilmiyor”

Belediye meclisi üyesi Ahmet Turan ise fen işleri müdürlüğüne gelerek işçilerle görüştü. İşçilerin sorununun çözüleceğini söyleyen meclis üyesine işçilerden Haydar Kantekin yaşadıklarını anlatarak “Lavaboya girişlerimize dahi izin verilmiyor, böyle bir durum yaşıyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu