Güncel

Ayvalıtaş davasında duruşma ertelendi

H. Merkezi: Gezi İsyanı’nda hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın davasında duruşma ertelenirken avukatlar, Ayvalıtaş’ı ölümünden sorumlu olarak bulan bilirkişi raporuna itiraz etti.

Gezi İsyanı sırasında İstanbul Ümraniye’deki yürüyüşte araba çarpması sonucu Mehmet Ayvalıtaş’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili davanın 13’üncü duruşması görüldü. Kartal’daki Anadolu Adliyesi 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya avukatlar, sanıklar ve sanık avukatları dışında kimse alınmadı.

Ayvalıtaş’ın ailesinin dahi alınmadığı duruşmada, Ayvalıtaş’ı kendi ölümünde “asli ve tam kusurlu” olarak, sanıkları ise “kusursuz” bulan bilirkişi raporuna Ayvalıtaş’ın avukatları itiraz etti.

Avukatlar, raporun termodinamik ve trafik uzmanlarından oluşan bir heyet tarafından hazırlanmasını istedi. Talebi değerlendiren mahkeme heyeti, avukatlara rapora itiraz için 30 gün süre vererek duruşmayı, 12 Temmuz’a erteledi.

Duruşma çıkışında Ali Ayvalıtaş, Sami Elvan, Gülsüm Elvan, avukatlar ve HDP milletvekili Garo Paylan basın açıklaması yaptı.

Ayrıca Mehmet Ayvalıtaş Fadime Ana Kütüphanesi’ne 12 Mayıs gecesi taş ve sopalarla yapılan saldırıyla ilgili Mehmet Ayvalıtaş’ın ailesi ve kütüphane yönetiminden oluşan bir heyet savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu