GüncelManşet

Bab’ın özgürlüğü için askeri meclis kuruldu

H. Merkezi: DAİŞ çetelerinin işgali altındaki Bab için 7 grupluk askeri meclisin kurulduğu ilan edildi. Minbic Askeri Meclisi’nin içinde bulunan devrimci örgütlerden oluşan 7 grupluk meclis Bab’ı özgürleştirme sözü verdi.

DİHA’nın haberine göre Bab kırsalında gerçekleştirilen bir basın açıklamasıyla askeri meclisin kurulduğu duyuruldu. Meclisin kurulduğu duyurusunun yapıldığı basın açıklamasını, Bab Askeri Meclisi Komutanı Cemal Mûsa yaptı.

Minbic tecrübesinden alınan güçle

Meclisin kuruluş duyurusunun yapıldığı açıklamada …Yıllardır Bab ve kırsal bölgelerinde yaşayan halkımız çetelerin her türden acı, vahşet ve dehşetine maruz kalmaktadır. Son olarak da DAIŞ çeteleri ortaya çıkarak gayrı ahlaki ve gayrı insani uygulamalarıyla bölgenin çoğulcu kültürel dokusu olan ortak yaşam ve kardeşlik bağlarını tamamen ortadan kaldırmak istemiştir.

Yıllardır DAIŞ çeteleri ve tekçi Baas rejimine karşı ülkenin dört bir yanında halkları korumak pahasına mücadele ettik. Bu uğurda önemli zengin tecrübe ve deneyim elde ettik. Ortak yaşam ve halkların kardeşlik bağlarından gelen tüm tabur, tugay ve yurtsever, devrimci güçler olarak bizler, tarihi ve ahlaki sorumluluğumuzu halkımıza karşı yerine getirmek ve komşumuz özgür Minbic’in tecrübesi halkımızı özgürleştirmek için ortak mücadele adımı atmayı bize farz kılmıştır” denilerek Suriye’nin özgürleşmesi, demokratik, özgür ve ortak bir vatan inşası için adım atıldığı belirtilen açıklamada şunlara değinildi:

Tüm güçler Bab’ın özgürlüğü için birleşmeye

Bu sebeple Bab Askeri Meclisi oluşumunu ilan ediyoruz. Bu meclis Bab toprakları için devrimcilerin gerçek çatısı olacaktır. Bizler meclis çatısı altında Bab ve kırsalının sınırları içinde mücadele edecek ve bölgemizi zulüm ve vahşetten kurtaracağız. Bab devrimin bir sembolü ve demokratik, özgür ve çoğulcu bir Suriye inşasının temeli olacaktır. Meclisimiz tüm halkların düşmanı DAIŞ çetelerine karşı savaşacak bölgedeki tüm yurttaşlara ayrım uygulamaksızın özgürlük ve kurtuluşu getirecektir.”

Meclisin kuruluşunun ilan edilmesinin ardından tüm devrimci demokratik örgüt ve kişilere destek çağrısında bulunuldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu