Güncel

Bağcılar’da şölen çalışmalarımız…

11 Kasım’da “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarıyla düzenleyeceğimiz şölen için İstanbul’un birçok yerinde başlayan etkinlik çalışmaları Bağcılar’da da devam ediyor.

Çalışma kapsamında bugüne kadar iç mekân afişleriyle birlikte birçok esnafla ilişki kurduk ve gecenin duyurusunu yaptık.

Ardından afişlerin çıkmasıyla beraber 30 Eylül günü Bağcılar’da Yenimahalle, Demirkapı, Fatih ve Yavuz mahallerinde yoğun bir şekilde afiş çalışması yaptık.

Afiş çalışması sırasında kitleyle iletişim kurarak gecenin içeriğine dair sohbet etme fırsatı bulduk.

Oldukça olumlu tepkiler aldığımız Bağcılar’da birçok insan “Tohum yeniden açılacak mı?” sorularının yanı sıra biletleri nereden temin edeceklerini, biletlerin dağıtılmasında yardımcı olabileceklerini söylemeleri, bizleri dükkanlarına davet etmeleri oldukça değerliydi.

İki grup halinde yerdeyse bütün mahallerde yaptığımız çalışmaya mahalleden birçok genç katılmasıyla, sıcak bir atmosferde yaratıldı. Bağcılarda Demirkapı mahallesinde daha yoğun olarak Kürtleri yaşamasından kaynaklı “Küçük Kürdistan” olarak bilinen bu mahalledeki çalışmamız çok daha verimli oldu.

Özellikle çocukların Selahattin Demirtaş’ın ismini okuduktan sonra sevinç çığlıkları atarak afişin başına toplanması, esnafın afişi dükkânlarının duvarına yapıştırırken gelip bize yardımcı olmaya çalışmaları dikkate değerdi.

Akşama kadar yaptığımız çalışma kitleyle iletişim kurma ve etkinliğin duyurusunu daha geniş yapmak anlamında Bağcılar’da yaptığımız/yapacağımız çalışmalar için küçük ama mütevazı bir adım oldu.

Etkinlik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ev ziyaretleri, el ilanı şeklinde sürecek çalışmalarımızla kitle ulaşmaya ve etkinliğe çağrı yapmaya devam edeceğiz. (Bağcılar’dan Partizan okurları)

Ayrıntılar ve araç kalkış yerleri için tıklayınız:

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu