Güncel

Barış Bloku “Hurşit Külter’e ne oldu sorusunun hızlıca cevaplandırılmasını bekliyoruz”

H. Merkezi: 10 gündür kendisinden haber alınamayan DBP Şirnex İl Yöneticisi Hurşit Külter için bir açıklama yapan Barış Bloku başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere bütün yetkililere seslendiklerini belirterek “Hurşit Külter hakkında kamuoyunu bilgilendirin” dedi.

DBP Şirnex İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 10 gündür haber alınamıyor. Külter ailesinin savcılık, valilik, emniyet ve jandarma yetkililerine yaptıkları başvurular sonuçsuz kaldı. Külter ailesi, çocuklarının, Gümüştepe Özel Harekât Şube Müdürlüğü’nde 7 gün tutulduktan sonra 3 Haziran’da 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda görüldüğünü belirtiyor.

 

“Anne Külter’in ‘Kirli savaşı durdurun’ çağrısına kulak verin”

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Barış Bloku “Derin endişe içindeyiz, Hurşit Külter’e ne oldu sorusunun hızlıca cevaplandırılmasını bekliyoruz” dedi. 90’lı yıllarda olduğu gibi yetkililerin “gözaltına alınmadı, bizde yok” demekle olayın üzerini örtmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Barış Bloku “Muhalif insanların hukuksuz göz altılarla infaz edildiği günlere geri dönmek istemiyoruz. Herkes çok iyi biliyor ki daha önce denenmiş ve acı sonuçlar yaratmış bu yöntemler bizi biraz daha barıştan uzaklaşıyor” dedi.

Barış Bloku “Oğlum adalet için mücadele ediyordu. Kürt-Türk anneleri el ele versin ve bu kirli savaşı durdursunlar. O gücümüz var ve biz Kürt anneleri buna hazırız” diyen Hurşit Külter’in annesi Kerime Külter’in sözlerine kulak verme çağrısında bulundu. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu