Güncel

Beyoğlu Forumu; Bu daha başlangıç..

İstanbul:  Cihangir Parkı’nda devam eden Beyoğlu Forumu 12 Temmuz günü itibariyle Gezi Parkı’nda yapılma kararı alındı.

Gezi Parkı’nda ilk olarak 12 Temmuz akşamı yapılan foruma katılım oldukça yoğundu. Forumun daha önceden Cihangir Parkı’nda yapılıyor olması belli bir olumluluk yaratmasına rağmen yeni bir forum olma özelliği de taşıyor.

İşleyişi ve çalışma grupları daha önceden Cihangir Parkı’nda oluşturulan forumun devamı olsa da foruma katılan kitlede yer Gezi Parkı olunca ciddi bir artış söz konusu oluyor.

Forumun ilk günü olmasından kaynaklı ortak bir konudan çok herkesin çeşitli konularda fikrini beyan ettiği bir forum gerçekleştirildi. Konuşanlar arasında, “Aramızda bulunan sivil polislere sesleniyorum gidin savcılarla konuşun arkadaşlarımızı serbest bıraksınlar, bu kadar komedide olmaz” diyerek bareti olduğu için tutuklananlara dikkat çekenlerde vardı, özgür basına yönelik saldırıların protesto edildiği eyleme katılımın az olmasından yakınanda, 3.köprü ve 3. havalimanı inşaatlarında yapılan doğa katliamına dikkat çekende. Konuşmaların konuları ne kadar çeşitlide olsa ortak nokta hiç değişmedi; keşke yıllar önce bu birlik ve beraberliği yakalamış olsaydık… bu birlik ve beraberliği korumalıyız.

Ayrıca belirtmek gerek forumda sık sık, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganı atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu