Dünya

Brezilya | “Seçime Hayır, Askeri Darbeye Hayır! Devrim, Şimdi”

A Nova Democracia gazetesi okurları, 31 Ağustos’ta boykot kampanyasının bir parçası olarak büyük bir eylem düzenledi. Devrimci İnsan Hakları Savunması Cephesi (FRDDP) tarafından gerçekleştirilen eylem, Minas Gerais’in başkentinde, İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirildi.

A Nova Democracia gazetesi okurları, 31 Ağustos’ta boykot kampanyasının bir parçası olarak büyük bir eylem düzenledi. Devrimci İnsan Hakları Savunması Cephesi (FRDDP) tarafından gerçekleştirilen eylem, Minas Gerais’in başkentinde, İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirildi. Eylemciler büyük bir kızıl bayrak eşliğinde “Seçime Hayır, Askeri Darbeye Hayır! Devrim, Şimdi” sloganları attı. Eyleme katılanlar Popüler Kadın Hareketi (MFP), Popüler Devrimci Öğrenci Hareketi (MEPR), Yoksul Köylü Birliği (LCP), Belo Horizonte ve Marreta İnşaat İşçileri Sendikası’nın üyeleri ve Devrimci İnsan Hakları Savunması Cephesi’nin (FRDDP) destekçileriydi. Eylem sırasında ayrıca A Nova Democracia Gazetesi’nin son sayısının dağıtımı ve tanıtımı yapıldı. Gazetenin son baskısının 20 gazete bayisinde satışa sunulduğu propaganda edildi. Göstericiler bir ses cihazı kullanarak, halkın demokratik basını desteklemesi ve seçimleri kınaması propaganda edildi. Ayrıca halka Rio de Janeiro’daki 23 eylemciyi savunma ve destekleme çağrısı yapıldı. Yapılan eyleme halkın ilgi gösterdi. Ayrıca halk, gazeteyi dağıtan faaliyetçilerle değerlendirmelerde bulunarak destek verdi. Birçok kez gazeteyi ülkedeki sınıf mücadelesinin gelişimi ve halkı aldatmaya çalışan, oportünizmin ve revizyonizmin maskesini atmak için yorulmak bilmeyen mücadele perspektifinden dolayı tebrik etti.

İşçi Sendikası temsilcisi ve Destek Komitesinin temsilcileri meydandan metroya doğru geçen halkı selamladı. Brezilya’daki işçilerin yaşadığı durumu kınadı ve halka “Genel Grev” çağrısında bulundu. İşçi Sendikası Temsilcisi çevrede bulunan kitleye, “Yankee darbesi ve militarizmin masalına inanmayalım, anavatanın “kurtarıcıları” yalanıyla kendimizi aldatmayalım, düşmanlarımızı tanıyalım” çağrısında bulundu. Ayrıca, FRDDP’nin “Seçime Hayır, Askeri Darbeye Hayır! Devrim, Şimdi” sloganını büyük bir memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

MEPR temsilcisi eylemi selamlayarak, Destek Komitesi’nin temsilcilerini kutladı. İnsanların mücadelelerini sayfalarında göstermeye çalışan bu aracın (gazetenin) desteklenmesinin tüm devrimcilerin, demokratların ve savaşçıların görevi olduğunu söyledi. Temsilci, ayrıca, halk eğitim reformu politikasını ve Ulusal Müfredat Ortak Üssü’nü de kınadı. Halkı bu saldırıları durdurmak ve eğitim reformu politikasını durdurmak için öğrenciler, öğretmenler ve okul topluluğuyla bir araya gelmeye çağırdı. Son olarak, halkın seçimleri boykot etme ihtiyacını yeniden hatırlattı ve seçimlerin tek bir amaca sahip olduğunu söyledi. Halkı aldatmak ve onları mücadelelerini dizginlemek, çünkü halk ne zaman ayağa kalkmaya başladıysa, bir seçim yalanıyla sorunların parlamento yoluyla çözüleceğinin propagandası yapıldığını belirtti.

Eylem sonrasında birçok kişi Destek Komitesi üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu. Gazetede işledikleri konular ve haberler için kutladı.

Kaynak: https://anovademocracia.com.br/noticias/9455-bh-brigada-de-apoio-ao-and-faz-abertura-da-campanha-de-boicote-a-farsa-eleitoral

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu