Güncel

Bu sayımızla da yeni soruşturmaları “hak” ettik galiba!

Gazetemizi hazırladığımız saatler içerisinde Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile İstanbul’da fetih kutlamaları, “Yeniden diriliş, yeniden yükseliş” başlığı ile yapıldı.

Yine aynı saatlerde 26 Mayıs günü Şirnex’te gözaltına alınan ama gözaltında olduğu devlet tarafından inkar edilen DBP Şirnex İl Yöneticisi Hurşit Külter’den hala haber yoktu. Gözaltında kayıplarıyla “meşhur” TC devletinin resmi kurumları Külter’in nerede olduğuna dair bir yanıt vermekten imtina etmeye devam ederken Nisêbîn’den YPS’nin çekilmesini fırsat bilen egemenler, tıpkı Cizîr’de olduğu üzere buradaki halkı da katliamla tehdit ediyor. Görünen o ki AKP “diriliş” ve “yükseliş”ini ezilenlerin kanı üzerinden kuruyor.

Tüm bu gelişmelere dair çeşitli makale ve haberlere yer verdik gazetemizin bu sayımızda. Ayrıca Metro Turizm’de gerçekleşen cinsel şiddetten Jesca Nankabirwa davasına, Boşanma Komisyonu raporuna, Avon Fabrikası’nda kadın işçilerin direnişine kadar biçok konuda TC’nin kadın ve emek düşmanı politikalarına dair pek çok gelişmeye ilişkin de yazıların yer aldığı bu sayımızla devletin yeni soruşturmalarını “hak ettik”!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu