Güncel

Büyükada’da HDP standına bıçaklı saldırı: 2 kişi yaralandı

İstanbul Büyükada’da seçim çalışmaları kapsamında stant açan Halkların Demokratik Partisi üyelerine dönük saldırı düzenlendi, 2 HDP’li yaralandı.

H. Merkezi: Büyükada’da Halkların Demokratik Partisi’nin seçim çalışmaları kapsamında açtığı standa saldırı düzenlendi.

Standı dağıtıp parti bayraklarını yakmaya çalışan kişiler, kendilerine müdahale eden Sedat Şahin ve Vedat Demir isimli HDP’lileri bıçakladı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin kimliğinin henüz belirlenemediği belirtilirken, ada sakinleri HDP’lilere saldıran kişilerin adada ikamet etmeyen kişiler olduğunu söyledi. Yaralıların Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

Dün gece de  Gazi Mahallesi’nde İsmet Paşa Caddesi üzerindeki trafoya HDP afişleri asan HDP ve SMF’li 7 kişi gözaltına alındı. Gazi Karakolunda darp edilip, hakarete uğrayan 7 kişi avukatları ile görüştürülmedi. 3 saat gözaltında tutulan HDP ve SMF’liler serbest bırakıldı.

Van’da ise Halkların Demokratik Partisi’nin seçim çalışmasını yürüten çok sayıda kişinin evine sabah saatlerinde baskın düzenlendi.  Edremit ilçesine bağlı Vali Mithat ve Süphan mahallelerinde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Kapıları kırarak evlere giren polis, “arama” adı altında evleri talan etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu