Emek

Cemal Bilgin’in hak arama mücadelesi devam ediyor

İstanbul: İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde taşeron işçi olarak çalışırken, hastane yemeklerinde hastalığa yol açan bakterilerin olduğunu açıkladığı gerekçesiyle işten atılan cemal Bilgin’in hak arama mücadelesi devam ediyor.

Hastane içerisinde Cemal Bilgin’le dayanışmada halinde olan SES Aksaray Şubesi, İstanbul Tabip Odası, Tas-İş Der, Genel İş ve İstanbul Tıp Fakültesi Tıp Öğrencileri Kolu ve HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’nun bulunduğu kitle, Cemal Bilgin’in işe iadesi için basın açıklaması gerçekleştirmek istedi. Grup hastane bahçesinde basın açıklaması yapmak için hazırlandığı sırada Özel Güvenlik Biriminin saldırısına uğradı. Daha sonra yürüyüşe geçen kitle Çapa Tıp Fakültesi önünde açıklamasını gerçekleştirdi.

İlk olarak taşeron sisteminin mağduru olarak konuşan Cemal Bilgin, hastane yemeklerinde bakteri olduğunun tespit edildiğini ve bunu açıkladığı için işten atıldığını belirterek çalışanlar ve hastalarda sağlık sorunları başlamıştı diye konuştu.

 

Ben Provokatör Değilim

Hak aradığı için hastane yönetimi tarafından provokatör olarak lanse edildiğini söyleyen Bilgin “Provokatörlük mü yapıyorum. Siz burada hastaları zehirlerken ne oluyor acaba? Gece 3’e kadar telefonlarım susmadı. AKP’ye bağlı üst yöneticiler beni aradı. Soruyorum burada bir usulsüzlük var, burada bakteri üremiş gelin burayı araştırın dediğimizde araştıracağız diyorlar.  Ancak söylemde göreceğiz. Ama biz bu konun takipçisi olacağız “ ifadelerinde bulundu.

Çocukluğumdan ergenliğime kadar ben buranın ekmeğini yedim diyen Cemal Bilgin, başhekim, dekan yokken hastanede uzun zamandır çalıştığını belirterek burada hastane bünyesinde kimsenin fakülte sekreterine laf geçiremediğini söyledikten sonra bunun nedeninin fakülte sekreterinin AKP’li olduğunun söylendiğini sözlerine ekledi. 

Açıklama sırasında Cemal Bilgin’in önüne kelepçe atılması üzerine Bilgin ellerimize kelepçeler, ayaklarımıza prangalar da taksalar bu haklı davayı bırakmayacağız diyerek kararlılık vurgusunda bulundu.

IMG 7332Çapa Tıp Fakültesi önündeki basın açıklaması, Cemal Bilgin’in işten atılma nedeninin taşeron sistem olduğu vurgulanan konuşmalarla sone erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu