GüncelManşet

Çilem’e tehditler devam ediyor

H. Merkezi: Öldürdüğü eşinin ailesi ve yakınlarının Çilem Doğan ve ailesine dönük tehditleri devam ediyor

Kendisine şiddet uygulayıp, fuhuşa zorlayan eşi Hasan Karabulut’u öldürdüğü için 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ve kadın hareketi başta olmak üzere toplumsal tepkinin basıncıyla geçtiğimiz günlerde 50 bin TL kefaletle serbest bırakılan Çilem Doğan ile ailesine dönük tehditler devam ediyor.

Doğan ve ailesinin mahkeme sürecinde öldürdüğü eşi Hasan Karabulut’un ailesinden ve yakınları tarafından tehdit edildiği ve bu tehditlerin şimdi de sürdüğü açığa çıktı. Çilem’in avukatı İsa Ayanoğlu, müvekkiline yönelik tehditlerin devam ettiğini belirterek, “Dava sürecinde Çilem’in ailesini yaşadığı eve yüzü maskeli kişiler tarafından molotof atıldı. İncelemelere rağmen yapanlar bulunamadı” dedi. Doğan’ın öldürdüğü eşi Hasan Karabulut’un ailesi de tahliyeye itiraz etti.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, öldürdüğü eşi Hasan Karabulut’un ailesi tarafından da tehdit edildiği iddialarına yönelik konuşan Çilem Doğan, “Benim tehditlerden haberim yok. Muhtemelen beni üzmemek için bana söylemiyorlar” diye konuştu.

“Koruma kararı aldırmayacağız”

Doğan’a yönelik tehditlerin devam ettiğini fakat herhangi bir koruma kararı aldırmayı düşünmediklerini söyleyen Av. İsa Ayanoğlu ise, “Ülkemizdeki koruma tedbirleri yetersiz. Bu yüzden koruma kararlarının da anlamsız olduğunu düşünüyorum. Bir insanı fanusa hapsedemezsiniz. Çilem’e yönelik karşı tarafın ailesinden ve ailesinin yakınlarından tehditler var. Ölen şahıs bir organize suç şebekesinin yöneticisiydi. Ona aidiyet duygusuyla bağlı kişilerin Çilem’e yapacağı bir saldırı beklenen bir şey” ifadelerini kullandı.

Dosyaya verilen kararın bir tahliye kararı olduğunu, beraat kararı olmadığının altını çizen Ayanoğlu, “Umarım Çilem Yargıtay incelemesinden de beraat eder” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu