Güncel

“Çocuklarımız için alanlarda olacağız!”

İzmir: Çocukları, yakınları için sokakları mesken tutan İzmir Gezi Tutsak Aileleri oturma eylemlerinin 12. haftasında çocuklarına bir kez daha özgürlük istedi.

Aylardır Gezi Ayaklanması’na destek verdiği için tutuklanan Gezi tutsaklarının aileleri  “Gezi tutsaklarına özgürlük” şiarıyla eylemlerini sürdürmekte. Sümerbank önünde bir araya gelen tutsak aileleri “Gezi Direnişi yargılanamaz”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, “ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir” vb. sloganlarla Konak Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Konak Meydanı’na gelen aileler burada basın açıklaması yaptı. Açıklamada devletin saldırılarına hız vermeden devam ettiği, Gezi Direnişinde yaşamını yitirenlerin katillerinin hala dışarıda kol gezdiği dile getirildi. Direnişçilerin aileleri çocuklarının özgürlüğü için alanlarda olmaya devam edeceklerini vurgulayarak açıklamalarını bitirdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından Sokak OrkestrasıAlmaya geldik dostlar sizi” adlı şarkıyı kitle ile birlikte seslendirdi. Devrimci, demokrat pek çok kurumunda destek verdiği eylem sloganlar eşliğinde sona erdi.

 

“Almaya geldik dostlar sizi” direniş şarkısı için tıklayınız

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu