Manşet

Çukurova’da seçimlere BDP olarak girilecek

Mersin: Mersin’de BDP, seçim sürecinin startını başlattığını, bir basın toplantısıyla duyurdu.

BDP adına, parti yöneticisi İnan Kızılkaya tarafından yapılan açıklamada; şimdiye kadar AKP’nin, sürecin ruhuna göre hareket etmediği belirtildi. Demokrasi paketinin de seçim yatırımı olduğunu belirten Kızılkaya; “Siyasal ve toplumsal düzlemde bu kadar önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde içine girmiş olduğumuz seçim sürecinin önemi daha fazla öneme sahiptir. Salt yerel yönetimlerde sahip olduğumuz iddiayı yansıtacak bir seçimden bahsetmiyoruz. Sayın Öcalan’ın başlatmış olduğu demokratik çözüm sürecinden ayrı ele alınıp değerlendirilebilecek bir çalışma değildir seçimler. Bu nedenle yaklaşımımız son derece stratejiktir.” Diyerek, seçimlere bakış açılarını özetledi.

Mersin’de, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde BDP olarak seçime gireceklerini belirten Kızılkaya; Akdeniz Belediyesi’nde oylarını yükseltmeyi, Toroslar ve Büyükşehir belediyesinde de kendi karşılarında oluşacak her türden seçim ittifakına karşı tüm halkın desteğini almayı hedeflediklerini dile getirdi.

Seçimlerin, TC’nin politikalarında turnusol kağıdı görevi gördüğünü belirten Kızılkaya, bu nedenle seçimlere oldukça güçlü hazırlandıklarını belirtti.

bdp seçim 2Kadınlar, seçimlere hazırlanıyor

Daha sonra, kadınlar adına açıklama yapan BDP Genel Merkez Kadın Meclisi üyesi Emine İnan; seçimlerde %40 kadın kotası için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, kadın inisiyatifinin seçimler aracılığıyla daha da yükseltilmesi gerektiğini söyleyen İnan, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyelikleri başta olmak üzere tüm çalışmalardaki kadın başvurusunun çoğalması için çalışacaklarını; dolayısıyla başvuruların yapılması için çağrıda bulunduklarını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu