Güncel

Çukurova’da okurlarımızla buluştuk.

Mersin: Mersin’de 29 Eylül günü, Adana, Tarsus ve Mersin ÖG okurlarıyla, gazetemizin haftalık çıkması vesilesiyle bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ilk gündemi olarak, gazetemizin neden haftalık çıkmaya başladığı konuşuldu. Bu konuda yapılan genel bilgilendirmeden sonra, gazetenin misyonu ve bizim için ne anlama geldiği tartışıldı. Bu kapsamda, gazetenin örgütlenmenin bir aracı olduğuna yapılan vurguyla beraber dağıtım ağının öneminin bu nedenle arttığı yönlü tartışmalar oldukça iyiydi. Bu noktada açığa çıkan dağıtımın ihtiyaç olduğu düşüncesi, somut planlar eşliğinde nasıl ve ne derece yaygın dağıtım yapılacağı netleştirildi.

Daha geniş dağıtım ağı için…

Bir süredir tartışılan bu konuların; okur toplantısından daha önce Çukurova bölgesinin alanlarında tartışılıp belirli bir olgunluğa ulaştırılmış olmasının da etkisiyle oldukça verimli geçen toplantının dağıtım konulu gündeminde, şimdiye kadarki tarzımızda var olan eksikliklerin giderilmesi gerektiği de somut örneklerle vurgulandı.

Toplantımızın bir diğer gündemi ise, abonelik ve doğal muhabirlik konularıydı.

“Doğal muhabirlik”, olmazsa olmaz bir ihtiyaç

Abonelik sisteminin, okurlarımızı bir adım öteye taşıyacağının vurgulanmasının ardından; sitemizin ve gazetemizin haber hızı ve ağının daha da iyileştirilmesi gerektiği tartışıldı. Sosyal medyanın da kullanımının artmasıyla birlikte, her okurumuzun haber yapma yükümlülüğü vurgulanarak, bu kapsamda haber ekibi oluşturulabileceği herkesin hemfikir olduğu bir çözüm oldu.

Gazetemize ve sitemize yeni önerilerin alındığı kısımda ise; işçiler için ek broşürler hazırlanabileceği dile getirildi. Bu noktada “doğal muhabirlik” tartışmalarının da etkisiyle, Mersin serbest bölgede çalışan işçilerle ilgili haberler ve röportajlar yapılabileceği kararı alındı.

Son olarak da, gazetemizin haftalık tanıtım çalışmaları kapsamında afiş, sticker ve ozalit çalışmalarının yanı sıra; büfe ve kitabevlerine de gazete bırakılmaya başlanmıştı Çukurova’da. Bu ağın daha da genişletilmesi gerektiği vurgulandı.

Tüm bu bahsedilen süreçte, okurların biraraya gelerek düzenli toplantılar ve planlar yaparak çalışmaları daha da verimli yürütebileceği eklenerek toplantımız sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu