Güncel

Dava tutsaklarından Kaypakkaya mesajı: “Miras kalan mücadeleyi zaferle taçlandıracağız”

TKP/ML dava tutsakları gönderdikleri mesajda “Kaypakkaya yoldaşı bu yıl da dirençle, cesaret, inanç ve umutla anıyoruz” dediler.

H. Merkezi: Ölümsüzleşmesinin 45. yılı vesilesiyle gazetemize komünist önder İbrahim Kaypakkaya için bir mesaj yollayan TKP/ML dava tutsakları “Kaypakkaya yoldaşı bu yıl da dirençle, cesaret, inanç ve umutla anıyoruz” dediler.

“Kaypakkaya yoldaş, döneminin tüm reformist ve revizyonist anlayışlarından çok net bir şekilde ideolojik, politik ve örgütsel olarak kopmuş ve MLM’nin Türkiye coğrafyasındaki temsilcisi olmuştur” diyen tutsakların mesajında şu sözler yer aldı:

 

“Miras kalan mücadeleyi zaferle taçlandıracağız”

“MLM karşıtı anlayışlarla hem teoride hem de pratikte hesaplaşmanın ve kopuşun adı olan Kaypakkaya yoldaşın başlattığı devrimci atılımı büyütme sorumluluğumuzun farkında olarak miras bıraktığı mücadeleyi zaferle taçlandıracağımızın sözünü yineliyoruz.

Bu vesileyle başta Kaypakkaya yoldaş olmak üzere Amed zindanlarında ölümsüzleşen Dörtler’i, Antep’te yıldızlaşan Haki Karer’i ve tüm Mayıs şehitlerini anıyoruz.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu