Güncel

Demirtaş Edirne’de, Yüksekdağ ise Kandıra’da alıkonuluyor

H. Merkezi: Gece operasyonlarıyla gözaltına alınarak alıkonulan, tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Edirne ve Kocaeli’ne götürüldü.

Faşist diktatörlük tarafından alıkonulan Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş tutuklandıktan sonra havayolu kullanılarak hapishanelere götürüldüler. Yüksekdağ Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishane’ye, Demirtaş ise Edirne F Tipi Hapishane’ye götürüldü.

Tutuklanan vekillerden Nursel Aydoğan ile Leyla Birlik Sincan Kadın Hapishanesi’ne, mahkeme başkanının yüzüne okuduğu kararı alkışlarla protesto eden Ferhat Encü Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishane’ye, İdris Baluken de Bingöl Hapishanesi’ne götürüldü.

 

15 araçlık konvoyla götürüldü

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, uçakla Kocaeli’de bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirildikten sonra polis ve jandarma ekipleri tarafından yaklaşık 15 araçlık konvoyla Kandıra F Tipi Hapishane’ye götürdü.

HDP Eş Genel Başkanı Selahatin Demirtaş ise Amed’den hava yoluyla önce İstanbul’a, ardından helikopterle Edirne F Tipi Hapishane’ye götürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu