Güncel

Dersim’de festivale ve Kaypakkaya yürüyüşüne çağrı

Dersim: Günlerdir köy çalışmaları yürüten Partizan kitlesi dün (23 Temmuz) ve bugün (24 Temmuz)  Dersim merkezde çalışmalarını sürdürdü.

Bu yıl 13. düzenlenecek olan Munzur Doğa ve Kültür Festivali için her yıl olduğu gibi çeşitli çalışmalar yürüten Partizan köy çalışmalarının sonlanmasının ardından Dersim Merkezdeki etkinlikler için hazırlıklara başladı.

Genel festival programının yanı sıra Partizan tarafından Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yılında “Adn olsun ki adını şan olsun ki andını yaşatacağız” şiarıyla başlayan kampanyanın son ayağı Dersim’de yapılacak yürüyüşle için son hazırlıklar sürmekte.

Festival hazırlıkları kapsamında “Nezdiye koyemı, zonemi, muzuremi mebe! (Dağlarıma, dilime Munzur’uma dokunma! ” ve ”Barajlara, operasyonlar ve karakollarla Dersim kuşatma altında! İkinci 38’e hayır” Partizan imzalı pek çok pankart Seyit Rıza Parkı, Mavi Köprü, Dersim’in girişi ve Sanat Sokağına asıldı. 

 Bunun yanı sıra yarın (25 Temmuz) saat 18.00’de yapılacak yürüyüşe ajitasyonlar eşliğinde çağrı yapıldı ve bildiri dağıtımı yapıldı.

Şehir dışından festival için gelecek misafirler içinse çadırlar hazırlandı. Ayrıca diğer illerde yapılacak etkinlikler için son hazırlıklar da yapılıyor.

Nazimiye’deki etkinlik  ise bugün Düzgünbaba ziyaretiyle başladı ve akşam konserle devam edecek.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu