Güncel

Dersim’de okur toplantısı

Pertek: Dersim Ö.G okurları olarak gazetemiz üzerine tartışmak, fikir alışverişinde bulunmak, okunurluğunu daha sağlamlaştırmak ve haftalık çıkması kararlaştırılmış gazetemiz adına değerlendirmelerde bulunmak amacıyla ‘27.08’ tarihinde ozgur gelecekin yanindayizDersim-Merkez ve Dersim-Pertek’te bir araya geldik.

Gazetemizin; özellikle yaşanan gözaltılardan sonra bölgemizdeki okunurluğunu daha iyi yaygınlaştırmak amaçlı başlayan tartışmalarımız okunurluk seviyesi düşük ilçelere doğru faaliyetimizin geliştirilmesi ve arttırılması adına devam etti. Bu ilçelerin sıklıkla ziyaret edilmesi, gazetemizi sürekli şekilde kitlelere ulaştırılması adına ortak kararlar aldık. Ağırlıklı faaliyetimizin devam ettiği yerlerde ise sürekli okur elde edebilme, gazeteyi sahiplenebilme ve haber konusunda daha sürekli besleme adına tartıştık.

Haftalık yayına başlaması adına yaptığımız tartışma ve fikir alışverişleri; gündemin daha zamanlı takibine olanak sağladığı, okurların gündemden daha çabuk bilgileneceği konusunda ortaklaştık. Genel anlamda gazetemizin haftalık çıkmasının bizlerin açısından daha olumlu olduğu fakat okurlara doğru ulaştırılmasında kısmi sıkıntıların olacağını düşündük bu sorunlarınsa gazetemizin haftalık düzeninin oturmasından sonra çözüleceği düşüncesinde ortaklaştık.

Geri adım atmayacağız

Geçtiğimiz günlerde bizlere-okurlarımıza yapılan gözaltıların üzerine açılan tartışmalarda yapılan baskıların artarak devam ettiği fakat bizlere bunun olumsuz bir şekilde yansımadığı aksine bizlere etkisinin daha iyi çalışma, gazetemizi daha iyi ulaştırılması adına çalışma ve baskılardan hiçbir zaman geri adım atmayacağımıza, mücadelemize daha da iyi sarılacağımıza dair sonuçlandı.

Pertek Ö.G Okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu