Manşet

Dersim’de tutsak ailelerinden eylem

H. Merkezi: Dersim’de tutsak  aileleri, yakınları Malatya E tipi Hapishanesinde süren açlık grevine destek olmak için bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Malatya E tipi hapishanesindeki baskıların sona ermesi için süresiz açlık grevi başlatan TKP/ML ve MKP dava tutsaklarına destek olmak ve seslerini duyurmak için yüzlerce kişi yürüdü.
Sanat Sokağında bir araya gelen Tutsak yakınları  “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek. Devrimci tutsaklar onurumuzdur” yazılı pankartla Seyit Rıza parkına doğru yürüyüşe geçti.
“Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “İçeride dışarıda hücreleri parçala”, İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” vb sloganlar eşliğinde Seyit Rıza parkına gelen aileler burada bir basın açıklama yaptı.
Açıklamada, 25 Ekim’de bu yana  MKP ve TKP/ML dava tutuklularının hapishanedeki kötü koşullara, baskıları karşı süresiz açlık grevinde olduğu hatırlatıldı. “Biz aileler olarak çocuklarımıza uygulanan bu teslim alma saldırısına karşı çocuklarımızın başlattığı süresiz açlık grevi direnişini sahipleniyoruz. Onların direnişinin bizim direnişimiz olduğunu bir kez daha haykırıyoruz” şeklinde konuşan aileler herhangi olumsuz bir sonuçtan Adalet Bakanlığının sorumlu olacağını vurguladı.
Sloganlarla sona eren eyleme Partizan, DHF, ESP, BDP destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu