Güncel

Dersim’de yasaklı bölge sayısı arttırıldı

Dersim: Dersim’de “özel güvenlikli bölge” ilan edilerek yasaklanan bölgelerin kapsamı genişletildi. Valilik kararıyla 11 ayrı bölge daha “özel güvenlikli bölge” ilan edilerek 9 Haziran 2016 tarihine kadar yasaklı bölge kapsamına alındığı açıklandı.

Valilik açıklamasına göre “Terörle mücadele” kapsamında yürütülen operasyonlar sebebiyle sözde “halkın can ve mal kaybını koruma” adı altında Dersim ilçe ve merkezine bağlı 11 bölgede, “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi. 26 Mayıs günü itibariyle başlatılan yasaklı bölgelerin isimleri ise şu şekilde;

Dersim Merkez; Hanköy mahallesi, Tokluk yayla evleri, Ahpanos Vadisi, Alacık Bölgesi, Peter mahallesi

Qisle (Nazmiye) ilçesi; Nazmiye-Dokuzkaya’lar, Nazmiye-Tavukulu-Doğantaş

Pulur (Ovacık) ilçesi; Ovacık-Sel deresi/Pişkiktaş, Ovacık-Karaoğlan dağı, Ovacık-Yarpuzlu mahallesi, Ovacık-Alisırtı geçidi.

Ayrıca valilik yaptığı açıklamada, ilçe karayolları arasında belirli bölgelerde halkın, piknik  yapmaması için uyarıda bulundu. Pülümüriye(Pülümür)- Erzincan karayolu ile birlikte Dersim- Pulur(Ovacık) karayolları arasında kalan bölge ve yol kenarlarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması için Valilik “güvenlik” gerekçesiyle uyarıda bulundu. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu