Güncel

Dersim’de Yerel Seçim Çalışmaları Başladı

Dersim: Dersim Partizan, düzenlediği bir toplantıyla seçim çalışmalarının startını verdi. Merkez, Mazgirt, Pertek, Ovacık, Hozat ve Nazımiye ilçelerinden çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda yerel seçimlere dair tartışmalar yürütüldü.

Yürütülen tartışmalarda, genel olarak bir önceki dönemden daha farklı bir politik atmosferin oluştuğu, CHP ve AKP tehlikesinin kendini hemen hemen tüm ilçelerde hissettirdiği, devrimci-demokrat güçlerin ise önceki döneme göre daha dağınık ve zayıf olduğu söylendi. Politikaya ilginin arttığı böylesi bir süreçte kitlelerle ilişkilerimizi geliştirmenin, kendimizden başlayarak, örgütlülüğümüzü geliştirmenin imkânlarının her zamankinden daha fazla olduğu dile getirildi. Oluşan bu politik atmosferde hâkim sınıfları ve onların temsilcileri düzen partilerini teşhir etmek, kitlelerle ilişkilerimizi geliştirmek, yoğun bir propaganda ve ajitasyon faaliyeti için fırsat doğduğu belirtildi. Partizan olarak, yerel seçimlere önceki dönemlerden daha fazla müdahil olunmasının, gücümüz ve oluşacak ittifaklar çerçevesinde destekten ötesine geçip, yerel yönetimlerde söz sahibi olunmasının altı çizildi. Bu tartışmalara bağlı olarak devrimci-demokrat güçlerle yapılacak olan ittifakların önemine değinildi. Katılımcılar, bulundukları yerellere dair mevcut durumu, gelişmeleri ve önerilerini paylaştı.

Toplantıda İl merkezi ve her ilçeden katılımcıların olduğu seçim sürecini bir potada toplayacak, koordinasyonu sağlayacak bir yerel seçim komisyonu oluşturuldu.

Ayrıca toplantı sonucunda yerel seçim gündemli çalışmaların ilçelerde yapılacak toplantılarla devam ettirilmesi ve bu toplantılarda her ilçede seçim komisyonlarının oluşturulması kararı alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu