Manşet

Diren Berkin Okmeydanı seninle..

27 Ağustos (dün) akşam 19 30’da Berkin’in vurulduğu yer olan Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Sağlık Ocağı önünde bası açıklaması gerçekleştirildi. Babası Sami Elvan basın metnini okurken gözyaşlarını tutamadı.

Gezi Parkı ayaklanmasında polisin hedef gözeterek attığı biber gazı kapsülünün kafasına isabet etmesi sonucu yaralanan ve yoğun bakıma alınan Berkin Elvan, 74 gündür Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde komada yatıyor.

Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Sağlık Ocağı önünde toplanılarak Berkin Elvan’ın vurulduğu yere kısa bir yürüyüşün ardından basın açıklamasına geçildi. Katılımın yoğun olduğu gözlenen basın açıklamasında Berkin Elvan’ın resmi taşındı. Yürüyüşte ve açıklamada sık sık “Diren Berkin Okmeydanı seninle” “Katil devlet hesap verecek”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. Basın açıklamasında, “Mısır’da Suriye’de ölen tüm masum insanlar için bizde gözyaşı döküyoruz. Biz de onların yanında olduğumuzu haykırıyoruz. Ancak oralarda ölenlere ağladıklarını söyleyen insan müsveddeleri sosyal medya üzerinden oğlumuz için karalama kampanyaları düzenliyor” sözleri ile iktidarın gözyaşlarının hiç de samimi olmadığını vurgulandı.

Ve şimdi sıra artık Berkin’de…” ifadelerini okurken Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan gözyaşlarını tutamadı. “Sen uyan ki, hep beraber soralım hesabını tüm olanların” dedikten sonra basın açıklaması sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu