Manşet

Dört İlde Gezi Operasyonu

H.Merkezi: Etkin Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, bu sabah saatlerinde Ankara, İzmir, Antakya ve Samsun’da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda ESP üyeleri gözaltına alındı.

Ankara’da ev baskınları sonucu gözaltına alınanların isimleri şöyle: ESP İl Başkanı Fadime Çelebi ve ESP üyeleri Orhan Çelebi, Cenan Altunç, Ezgi İslam, SGD üyesi Eda Apaydın ile Eğitim-Sen yöneticisi Bülent Salmanoğlu ve Mazlum Çelik. İzmir’de ise, ESP üyesi Seda Baykan’ın da arkadaşının evinden gözaltına alındığı, buradan evine götürülerek arama yapıldığı öğrenildi. Baykan’ın Ankara’ya getirileceği bildirildi. Samsun’da ESP üyesi Burcu Aslan, Antakya’da Sosyalist Gençlik Derneği üyesi Hüseyin Ali Kudret gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Ankara’ya götürüldüğü öğrenildi.

Öte yandan Kaldıraç dergisi yaptığı açıklamada, bu sabah saatlerinde Antakya’da polisin yaptığı baskınlarda, aralarında Kaldıraç okurları Cemal Andaç Yılmaz ve Süleyman İlhan’ın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındığını duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu