Güncel

Dokuz Eylül’de YÖK Protestosu

İzmir: 12 Eylül AFC’nin  Üniversitelerdeki” Demokles Kılıcı” olan YÖK’ün kuruluş yıldönümü İzmir’de de protesto ediliyor. Eylemlerden ilki bu gün Dokuz Eylül Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Saat 12.00’da Hukuk Fakültesi’nden öğrenciler  “Eşit Parasız Bilimsel Anadilde Eğitim için YÖK’e Hayır! Ve Suriye’de Emperyalist Savaş ve İşgal’e Hayır!” yazılı pankart açarak sloganlarla Hazırlık Binası önüne kadar gelerek burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. YÖK’ün değişen yapısına, yemek ve barınma sorununa, Bologna projesine ve geleceksizliğe ve emperyalist savaşa değinen metnin okunmasından sonra, İzmir Hareket Tiyatrosu’da; YÖK ve Üniversiteler ile ilgili bir tiyatro gösterisi sahnelediler.

Yoğun polis ablukası altında gerçekleşen yürüyüş sırasında kolluk güçlerinin okula girmesi ve sivil polislerin çekim yapması ortamda gerginlik yarattı.

Eylemlilik süreci; Yarın Ege’de YÖK Karşıtı Öğrenciler imzasıyla gerçekleştirilecek basın açıklaması ve Akşam 18.00’da Basmahane yapılacak olan kurumların ortak yürüyüşü ile devam edecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu