Emek

(Video) DİSK ile BEDAŞ arasında görüşmeler başladı

İstanbul: Bugün (15 Ağustos) BEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün devredildiği Limak Şirketi tarafından işten çıkarılan 500 işçi, işten çıkartılışlarının 15’inci gününde Enerji-Sen’in çağrısı üzerine, Şehit Muhtar Soylu Sokakta bir araya gelerek BEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşte, BEDAŞ Genel Müdürlüğüyle işten çıkarılan işçilerin işe iadesi için görüşme yapmak üzere gelen DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu yer alırken, işten çıkarıldıktan sonra kalp krizi geçirip hayatını kaybeden BEDAŞ işçisi Murat Göçmen’in ailesi de bulundu.

Yürüyüşte sık sık “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Söz yetki karar çalışanlara, üreten biziz yöneten de biz olacağız” ve ”Murat Göçmen ölümsüzdür” sloganları atıldı. BEDAŞ binası önünde, Murat için saygı duruşu yapılmasının ardından konuşma yapan Kani Beko “Bayram öncesi iş başı yapmış olsaydı Murat da aramızda olacaktı” dedi ve “Özelleştirmeler nedeniyle 14 bin işçi öldü, özelleştirmelerin sonunda ölüm var” diyerek işçilerin çalışma koşullarının düzeltilmesi gerektiği üzerinde durdu.

DİSK temsilcilerinin BEDAŞ yetkilileriyle görüşmeye yapmak için içeri girdiği sırada hep bir ağızdan “İşçiye değil çetelere barikat sloganı” atıldı. İşçiler, BEDAŞ binası önünde halaylar ve sloganlarla bekleyişini sürdürüyor. Görüşmenin ardından açıklama yapılacak.

 

 

[widgetkit id=287]

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=4Pa2y3OBR4c&feature=youtu.be/{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu