Güncel

DTK: Özgürlük şehitlerini bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz

Suruç Katliamı’na ilişkin açıklama yayımlayan DTK, “Suruç ve Rojava şehitleri şahsında bütün Özgürlük şehitlerini bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

H. Merkezi: Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Suruç’ta 20 Temmuz 2015 tarihinde düzenlenen ve 33 devrimcinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının yıldönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. DTK açıklamasında, 20 Temmuz 2015 tarihinde, Rojava Devrimi ile enternasyonal dayanışma amaçlı Suruç’ta toplanan, Türkiyeli sol-sosyalist gençlerin, DAİŞ tarafından büyük bir katliama uğradığı hatırlatıldı.

“İdeallerini mücadelemizde yaşatacağız

DTK açıklamasında, “Katliamının 3’üncü yıldönümünde Suruç şehitlerini, büyük bir mücadele ruhu ve kararlılığı ile anıyor, onların anılarına bağlılığımızın gereği; şehitlerimizin uğrunda şehit oldukları, halklarımızın birliği, kardeşliği ve özgür-demokratik ortak gelecek ideallerini mücadelemizde yaşatmak ve zafere götürmek sözümüzü yineliyoruz. Onların anılarına bağlılığın, daha çok örgütlenmek, birleşmek, ortak mücadele etmek, enternasyonal mücadele ruhunu tüm Ortadoğu halklarının ortak mücadelesinin yol göstericisi yapmak olduğunun bilincinde olarak, mücadelemizi yürütüyoruz. Suruç ve Rojava şehitleri şahsında bütün Özgürlük şehitlerini bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu