Güncel

Eğitim-Sen; “Taylan Eren Yenilmez serbest bırakılsın”

H. Merkezi: Eğitim-Sen üyesi öğretmen Yenilmez’in Gülen Cemaatine yönelik operasyon sırasında gözaltına alınmasına tepkiler devam ediyor.

İstanbul Üniversitesi akademisyeni Taylan Eren Yenilmez’in Gülen Cemaati üyeliği iddiasıyla gözaltına alınmasına üyesi olduğu Eğitim Sen ve meslektaşları tepki gösteriyor.

Cemaat üyeliği iddiasının kabul edilemez olduğunu dile getiren eğitimci arkadaşları Yenilmez’in serbest bırakılmasını istiyor.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde araştırma görevlisi olan eğitim Sen üyesi Taylan Eren Yenilmez Gülen Cemaati’ne dönük soruşturma kapsamında 19 Ağustos’ta gözaltına alındı.

Eğitim-Sen Yenilmez’in için imza kampanyası başlattı

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Yenilmez’in Gülen Cemaati ile taban tabana zıt olduğunu belirterek serbest bırakılmasını istiyor.

Taylan Eren Yenilmez’in bianet’e konuşan arkadaşı ve Boğaziçi Üniversitesi’nden

Eğitim Sen avukatı İlkay Bahçetepe, akademisyenin Harbiye Polis Merkezi’nde tutulduğunu, ancak henüz kendisini göremediklerini dile getirdi.

Taylan Eren Yenilmez’in serbest bırakılması talebiyle change.org’da imza kampanyası başlatıldı.

Taylan öğretmen ev baskınıyla gözaltı alınmıştı

Taylan Eren Yenilmez, 19 Ağustos sabahı ev baskını ile “Gülen cemaatine üyelik” iddiasıyla gözaltına alındı. Evindeki bilgisayarına, tabletine ve telefonuna el konuldu.

İstanbul Üniversitesi’nde Gülen Cemaati’ne dönük operasyon kapsamında 19 Ağustos’ta 62 akademisyen hakkında gözaltına kararı verilmişti. Aynı soruşturma kapsamında 20 Temmuz’da İstanbul Üniversitesi’nde 95 öğretim üyesi görevden uzaklaştırılmış, 25 Temmuz’da da 31 öğretim üyesi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınmıştı. İki profesör de tutuklanmıştı.

 “FETÖ ile taban tabana zıt. Dünya görüşü ile bu yapının karşısında yer almış bir insan. Tek üyeliği Eğitim Sen’e. Liseden beri FETÖ’nün hep karşısında yer almış biri. Ailesi, çevresi, biz meslektaşları benzer fikirde insanlarız” diyen avukatı bilinçli bir şekilde alındığını dile getirdi.

“Buna neden olanların bunun çok bilinçsizce yapma ihtimali zayıf geliyor. Yaptıkları soruşturmayı sulandırmak, alakalı alakasız herkesin ismini karalamaya çalışmak. Bizim gibiler için FETÖ’cülük en çok hakarettir. Sonuna dek mücadele edeceğiz. En kısa zamanda aklanacağına eminiz. Elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuşan Bahçetepe Yenilmez’in serbest bırakılması taleplerini yineledi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu