Güncel

Elektrik, akaryakıt ve doğalgaza zam yapıldı

Doğalgaz fiyatlarına konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 14 zam yapılırken, akaryakıtta fuel oile 17 kuruş,  gaz yağına 21 kuruş, kalorifer yakıtında 20 kuruş zamlandı. Elektrik fiyatlarına ise yüzde 15 zam yapıldı.

H.Merkezi: Doğalgaz fiyatlarına konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 14 zam yapılırken, akaryakıtta fuel oile 17 kuruş,  gaz yağına 21 kuruş, kalorifer yakıtında 20 kuruş zamlandı. Elektrik fiyatlarına ise yüzde 15 zam yapıldı.

BOTAŞ, doğalgaz satış tarifelerini yeniledi. Buna göre konutlar için doğalgaz fiyat tarifesine yüzde 9 zam yapıldı. Doğalgazda sanayi  tarifesi ise yüzde 14 arttırıldı.

EPDK’dan yeni tarife

Bu arada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektrik fiyat tarifelerini yayınladı. Normalde elektrik fiyatları için üç ayda bir tarife yenileyen EPDK, geçen ay olduğu gibi bu ay da erken davrandı ve 1 Ekim 2018 yerine 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle tarifeleri yeniledi. Yeni açıklanan tarifelere göre elektrik fiyatlarına yüzde 14.6 ile yüzde 16.2 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Elektrikte tek zamanlı tarife fiyatı yüzde 15 arttırılırken, üç zamanlı tarifede gündüz yüzde 15, gece yüzde 16.2, puant saatler için ise yüzde 14.6 artışa gidildi.

EPGİS: Akaryakıt fiyatlarına zam yapıldı

Enerji Petrol Gaz İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), Twitter üzerinden yaptığı açıklamada akaryakıt fiyatlarına zam geldiğini duyurdu. EPGİS, yarından (1 Eylül) itibaren fuel oile 17 kuruş,  gaz yağına 21 kuruş, kalorifer yakıtında 20 kuruş zamlanacağını açıkladı.

EPGİS tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı. 01/09/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Kalorifer yakıtında 20, Fuel Oil’de 17, Yüksek Kükürtlü Fuel Oil’de 15, Gaz yağında 21 kuruş

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu