Gençlik

Erzurum’da öğrencilere gözaltı terörü: Bir Özgür Gelecek okuru gözaltında

Erzurum: Geçtiğimiz günlerde Özgür Gelecek muhabiri ve YDK aktivisti, bindiği metrobüs yolu kesilerek gözaltına alınırken, bu kez de Erzurum’da bir Özgür Gelecek okuru yolda yürürken arkadaşı ise birlikte yolu kesilerek gözaltına alındı.

OHAL keyfiyetiyle gözaltı ve tutuklama terörünü tırmandıran devlet, devrimci ve muhalif kimliğe sahip her kesime dönük saldırılarında birçok yöntemi deniyor. 27 Ekim günü İstanbul’da Özgür Gelecek Dersim muhabiri Sinem Özkan ve YDK aktivisti Elif Kaya’yı bindikleri ve seyir halindeki metrobüsün önünü keserek gözaltına alan devlet, Erzurum’da yolda yürüyen öğrencilerin yolunu keserek gözaltına aldı.

 

Yol keserek gözaltı

Özgür Gelecek okuru bir öğrenci ile yanındaki arkadaşını, akşam saatlerinde yolda yürürken önünü keserek gözaltına alan devlet, gözaltındakilerin arkadaşlarına ve avukatlarına da bilgi vermiyor. Son çıkan KHK’lerle avukatların gözaltılarla görüşme süresi 1 güne düşürülürken, yasalar keyfiyete göre uygulandığı için gözaltındakilerin 5 gün boyunca avukatları ile görüştürülmeyeceği söyleniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu