Güncel

Ethem için yazmaya devam edeceğiz…

Merhaba

Gazetemiz yayına hazırlanırken görülen Ethem Sarısülük’ün mahkemesine destek vermeye gelenler, polisin gazlı ve tazyikli sulu saldırısına maruz kalıyorlardı.

Mahkemeye gelmeye tenezzül etmeyen ve devlet tarafından terfi ettirilen katil polis Ahmet Şahbaz için Ethem’in avukatlarınının “tutuklama” talebi ise “devlet memuru olduğu ve kaçma şüphesi bulunmadığı” gerekçesiyle reddedildi.

Bunları yazmaya devam edeceğiz. Ethem için yazacağız; Ali İsmail, Mehmet, Abdullah, Medeni, Ahmet için yazacağız. Direnişçilerin, devlet eli ve emri ile katledildiklerinin bir kanıt olarak yazacağız.Wan’da 33 Kürt’ü katleden faşist TC Orgenerali Mustafa Muğlalı’nın ismini kışlalara veren zihniyetin; bugün Roboskî’de 35 Kürt köylüsünü katleden komutanlarına ödül vererek, 14 yaşındaki Berkin’i vuranları saklayarak, Gezi direnişçilerine azgınca saldıran polisi “kahraman” ilan ederek, son olarak da Ethem’in katilini “koruma müdürü” yaparak sürdüğünü yazacağız. Ethem, Ali İsmail, Mehmet, Abdullah, Medeni, Ahmet için yazacağız.

Serkeftîn

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu